Microsystem laureatem Medalu 100-lecia PCK

Polski Czerwony Krzyż obchodzi w tym roku stulecie istnienia. Z tej okazji, osobom i instytucjom szczególnie zasłużonym dla tej organizacji przyznawane są Medale 100-lecia PCK.

Prezes PCK, Stanisław Kracik, w akcie nadania Microsystemowi napisał: „w dowód uznania za wieloletnie, efektywne wsparcie Polskiego Czerwonego Krzyża”.

III Ogólnopolski Kongres Naukowy SAFE PLACE

W dniach 19-20 listopada 2019 roku odbyła się kolejna edycja kongresu SAFE PLACE. Panele tematyczne skoncentrowano wokół ochrony antyterrorystycznej obiektów kluczowych dla bezpieczeństwa państwa, budynków niechronionych oraz edukacji antyterrorystycznej i kwestii społecznych walki z terroryzmem (szczegóły wydarzenia).

Patronat nad Kongresem objął Dyrektor Rządowego Centrum Bezpieczeństwa (RCB)

Nagroda Pomorska „Gryf Gospodarczy” 2018

Decyzją Komisji Konkursowej z dnia 28 sierpnia firma Microsystem sp. z o.o. znalazła się w gronie finalistów nominowanych do Nagrody Pomorskiej „Gryf Gospodarczy 2018.” Podczas Gali Finałowej, która odbyła się 19 września w Wielkiej Hali Dworu Artusa zostali wyłonieni zwycięzcy w kilku kategoriach.

Firma Microsystem sp. z o.o. głosami kapituły uznana została laureatem i otrzymała statuetkę w kategorii Lider Innowacji – mikro i małe przedsiębiorstwo.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z relacją z gali na łamach Trójmiasto.pl oraz Dziennika Bałtyckiego.

Publikacja w wydawnictwie Politechniki Gdańskiej

W zeszycie problemowym nr 5/2018 z serii „Jakość kształcenia” wydanym przez Politechnikę Gdańską, ze swoimi poglądami podzielił się między innymi Prezes firmy Microsystem Georgis Bogdanis.

Jakże ponadczasowym zagadnieniem okazał się temat „Oczekiwania pracodawców wobec absolwentów szkół wyższych w tym także absolwentów Politechniki Gdańskiej”. Wszyscy zadają sobie to pytanie, które jest zależne przede wszystkim od obecnie obowiązujących trendów. Dlatego w treści wypowiedzi można znaleźć wiele praktycznych zaleceń kierowanych między innymi do pracodawców oraz do studentów i absolwentów PG.

Drony prawdy i mity

Z racji nabytego doświadczenia i długoletniej praktyki w konstruowaniu i użytkowania bezzałogowych statków powietrznych, tym razem w dwumiesięczniku SEC&AS, czyli SECURITY &ALARM SYSTEMS mieliśmy przyjemność przeczytać wywiad pt. ” Drony prawdy i mity”, którego udzielił Prezes Microsystemu Georgis Bogdanis.

Ze swoją wiedzą i spostrzeżeniami podzielił się również nasz kolega Michał Kiszkurno, który w wywiadzie pt. ” Powietrzny abordaż”, opowiedział o tym, jakim celem hakerskim są drony. Artykuł ten przede wszystkim informuje o możliwościach przejęcia zdalnej kontroli nad dronem

Drony — ciemna strona lotu

W dwumiesięczniku SEC&AS, czyli SECURITY&ALARM SYSTEMS ukazał się wywiad pt. ”Drony ciemna strona lotu”, który został udzielony przez pracownika Microsystemu – Michała Kiszkurno, będącym specjalistą nowych technologii.

W artykule omawiane są główne zagrożenia wynikające z używania dronów. Mowa jest zarówno o zagrożeniach wynikających z niewiedzy operatorów jak i celowych działaniach o charakterze przestępczym.

Archiwizacja dokumentów

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom, przygotowaliśmy nową usługę dot. archiwizacji dokumentów tzw. „Archiwum24”, którą mamy zaszczyt Państwu zaproponować.

Ceniąc sobie bezpieczeństwo, komfort i oszczędzanie zasobów naszych klientów, oferujemy digitalizację oraz przechowywanie dokumentacji firmowej wraz z możliwością zarządzania nią w postaci elektronicznego archiwum.

Ponadto:
– Na podstawie szczegółowego harmonogramu ustalamy indywidualne potrzeby biznesowe,
– Przeprowadzamy digitalizację dokumentów z dbałością o najwyższe standardy bezpieczeństwa danych,
– Gwarantujemy profesjonalne wsparcie logistyczne,
– Zapewniamy zgodność procedur i organizacji z zaleceniami oraz regulacjami GIODO (od 05.2018 r. z RODO).

Po więcej szczegółów zapraszamy na naszą stronę http://archiwum24.biz/ lub do bezpośredniej rozmowy z naszym specjalistą.

Gorąco zachęcamy do współpracy.

„Top Menadżer”

W dniu 28 lutego została wyłoniona gospodarcza elita regionu pomorskiego za rok 2017. Jednym z uczestników był Prezes firmy Microsystem sp. z o.o. Georgis Bogdanis, który zdobył II miejsce.

„Top Menedżer”, jest to plebiscyt prowadzony od wielu lat przez Dziennik Bałtycki, w którym biorą udział sami najlepsi przedsiębiorcy.

Wyróżnieni zostają Ci, którzy są pełni inicjatyw, często tworzą pionierskie rozwiązania, a przy tym dbają o lokalne społeczeństwo.

Dlatego znalezienie się chociażby na liście nominowanych, jest niewątpliwie ogromnym wyróżnieniem.

Uhonorowanie za dorobek naukowy i wdrożeniowy Pana Profesora Andrzeja Czyżewskiego.

26 stycznia organizacja Pracodawcy Pomorza, na wniosek Banku PKO BP i firmy Microsystem, na swojej dorocznej Gali Pracodawców, uhonorowało za dorobek naukowy, wdrożeniowy, a w szczególności za Projekt IDENT, Pana Profesora Andrzeja Czyżewskiego, Kierownika Projektu i naszego przyjaciela, nagrodą Primum Cooperatio.

Efektowną statuetkę wręczyli Panu Profesorowi wicepremier i Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosław Gowin oraz wiceprezes Banku PKO BP Rafał Antczak

Zbliżamy się do końca realizacji nowej inwestycji

Informujemy o wolnych jeszcze powierzchniach:
na wynajem biura 475 m2
na wynajem magazyn – hala magazynowa wysokiego składowania – 500 m2

zachęcamy wszystkich zainteresowanych do kontaktu: biuro@microsystem.com.pl

Kategorie Bez kategorii

ZAPROSZENIE

Firma ILLISIS EUROPE, we współpracy z Microsystemem, Koreańską Agencją Promocji Handlu i Inwestycji oraz Polską Izbą Systemów Alarmowych, ma przyjemność zaprosić na konferencję
Inteligentna analiza obrazu – rozwiązania i trendy, która odbędzie się 17 listopada 2016 r. w hotelu Novotel Warszawa Centrum (ul. Marszałkowska 94/98).

Bliższe szczegóły: ZAPROSZENIE Inteligentna analiza obrazu

Kategorie Bez kategorii

Ogólnopolskie Dni Zintegrowanych Systemów Bezpieczeństwa Pożarowego

V edycja Ogólnopolskie Dni Zintegrowanych Systemów Bezpieczeństwa Pożarowego
Schrack Seconet i Partnerzy Serock.
Udział w warsztatach i prezentacjach systemów zabezpieczeń technicznych: DSO, SUG, p.poż, automatyka budynków.
Wykłady dotyczące nowych wytycznych projektowania, montażu i instalacji pr EN 54-14 – w teorii i praktyce.

Kategorie Bez kategorii

„Tunel drogowy nad Martwą Wisłą”

Wydano piękny album autorstwa pana Szczepana Gapińskiego.

Mieliśmy swój udział i wkład w przygotowaniu tej pięknej książki, niektóre ze zdjęć są naszego autorstwa – zdjęcia wykonano z microdrona z powietrza.

Kategorie Bez kategorii

Spotkanie członków konsorcjum (Microsystem, Politechnika Gdańska, PKO BP)

W dniu 24.07.2015 r. na Wydziale Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej odbyło się spotkanie członków konsorcjum (Microsystem, Politechnika Gdańska, PKO BP) realizującego Umowę nr PBS3/B3/26/2015 zawartą w dniu 20.04.2015 r. z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju o wykonanie i finansowanie Projektu realizowanego w ramach Programu Badań Stosowanych w ścieżce B pn. „Multimodalny biometryczny system weryfikacji tożsamości klienta bankowego”. W pierwszej części spotkania uczestniczyli zaproszeni przedstawiciele Pracowni Badań Dokumentów Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

Spotkanie otworzył Kierownik Projektu prof. dr hab. inż. Andrzej Czyżewski z Politechniki Gdańskiej, który przedstawił gościom z KWP Gdańsk ramowe informacje, dotyczące Projektu. Omówiony został m.in. zakres placówek przewidywanych do testowania nowych stanowisk, a także założenia dotyczące możliwości maksymalnego uniezależnienia się przedmiotu projektu od nieuchronnych zmian technologicznych.

Przy okazji przedstawiania przez przedstawicieli PG podstawowych zasad dynamicznej analizy podpisu, opisane zostały jego niepowtarzalne elementy, a także metody parametryzacji podpisu (np. analiza statyczna i dynamiczna; analiza w dziedzinie czasowej lub częstotliwościowej). W dalszej części poruszone zostały zagadnienia związane z poszczególnymi modalnościami przewidywanymi do zastosowania na stanowiskach, ze wskazaniem metod identyfikacyjnych najbardziej niezawodnych. Ogólnie omówione zostały również m.in. grupy kosztów, które ponoszone są w związku z zastosowaniem papieru dla celów bankowych oraz przewidywane grupy oszczędności osiąganych w związku z ograniczeniem jego stosowania w wyniku Projektu.

Podczas swojej prezentacji przedstawiciele Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Gdańsku omówili m.in. kryminalistyczny podział stosowany w badaniach dokumentów, a także wprowadzili  uczestników spotkania w zagadnienia, związane z różnicą między grafologią a kryminalistycznymi badaniami pismoznawczymi. Została również przedstawiona aktualnie stosowana w analizie pisma/podpisów metoda graficzno-porównawcza wraz z katalogiem zespołów cech pisma tj. cech syntetycznych, topograficznych, motorycznych, mierzalnych, konstrukcyjnych, który to katalog każdorazowo wykorzystywany jest w badaniu rękopisów.

W wyniku spotkania przedstawicieli konsorcjum z przedstawicielami KWP Gdańsk, nawiązana została współpraca oraz doszło do wymiany informacji, które dla konsorcjum mogą się okazać bardzo pomocne przy realizacji Projektu.

Kategorie Bez kategorii

„Pokolenia Bazylice Mariackiej”

Pragniemy zachować jeden z cenniejszych zabytków lokalnej architektury. Dokładamy swoją cegiełkę w akcji: „Pokolenia Bazylice Mariackiej” Namawiamy również wszystkich, którym leży na sercu piękno naszego regionu, o wsparcie zbiórki na remont dachu Bazyliki Mariackiej zwanej Koroną miasta Gdańska. Link: Bazylika Mariacka

Kategorie Bez kategorii

Kompania Żniwiarz AK

Wraz z Stowarzyszeniem Absolwentów Politechniki Gdańskiej mamy zaszczyt wspierać dystrybucję, wydanie i promocję książki pt.: ,,Kompania Żniwiarz AK” pod redakcją: Gustaw Budzyński („Szymura”), Mariusz Olczak i Janusz Prażmo („Krzysztof”). Pierwszy i ostatni z wymienionych to mieszkający w Gdańsku autentyczni świadkowie historii, aktywni uczestnicy powstania, co gwarantuje profesjonalne podejście do wspomnień, pisanych często po długim czasie, zapewnia ich spójność i oparcie na zachowanych źródłach pierwszego rzędu. I właśnie to przeplatanie wspomnień i zeskanowanych, niepublikowanych dotąd dokumentów stanowi o niezwykłej wartości tej książki. Szczerze polecamy.

Kategorie Bez kategorii

„Kapitał ludzki jako element wartości przedsiębiorstwa“

W ramach projektu „Kapitał ludzki jako element wartości przedsiębiorstwa“ braliśmy udział w spotkaniach, których celem było upowszechnianie założeń projektu, praktyczna prezentacja narzędzia pomiaru wartości kapitału ludzkiego (NKL) i korzyści wynikających z jego stosowania w firmie. Kapitał ludzki jest elementem wartości przedsiębiorstwa. W celu udowodnienia tego twierdzenia PARP oraz SGH przeprowadził szereg badań, które rozpoczęły projekt. Brak świadomości znaczenia gromadzonych danych na temat kapitału ludzkiego oraz brak wiedzy na temat możliwości i sposobu pomiaru jego wartości przyczynia się do tego, że polscy pracodawcy wciąż niechętnie inwestują w szkolenia i inne formy rozwoju swoich pracowników. Konsekwencją takiego podejścia jest brak wysoko wykwalifikowanej kadry, co negatywnie wpływa na poziom konkurencyjności polskich firm i możliwości dalszego rozwoju.
Założeniem projektu jest przekonanie przedsiębiorców, że inwestowanie w podniesienie kompetencji pracowników jest korzyścią dla całej firmy. Zachęcamy wszystkie firmy do wzięcia udziału w tym projekcie.

Kategorie Bez kategorii

Udział w Milipol 2013

tab1

Centrum wystawowe Paris Nord Villepinte Paryżu otworzy swoje podwoje dla spotkań, odkryć i debat na temat bezpieczeństwa publicznego i przemysłowego, omawiane będą wszelkie innowacje  bezpieczeństwa wewnętrznego państwa, Organizowana wystawa pod patronatem francuskiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, Milipol Paris jest oficjalnym wydarzeniem, prowadzone we współpracy z francuskiego Narodowego policji i żandarmerii, Obrony Cywilnej, francuskim celne, Francuska Agencja Zamówień Uzbrojenia (DGA), SCA, Europolu.

Kategorie Bez kategorii

Konferencja w Krakowie – MCSS

W dniach 6-7 czerwca 2013 roku miała miejsce
VI Międzynarodowa Konferencja „Multimedia Communications, Services and Security”. Celem konferencji jest przedstawienie badań i rozwoju działań przyczyniających się do aspektów komunikacji multimedialnej i systemów bezpieczeństwa. Mieliśmy okazję i zaszczyt uczestniczenia w tym niezwykłym przedsięwzięciu. Pan Georgis Bogdanis wraz z panem Józefem Kotusem, Kubą Łopatka oraz Andrzejem Czyżewskim z zaprzyjaźnionej Politechniki Gdańskiej swoim wspólnym referatem na temat: ,,Audio-visual surveillance system for application in bank operating room” zostali wyróżnieni nagrodą w konkursie Best Paper Award. Więcej informacji: MCSS 2013

Kategorie Bez kategorii

Zgłoszenie udziału do III Mistrzostw Polski Instalatorów Systemów Alarmowych

Zgłosiliśmy swój udział do III Mistrzostw Polski Instalatorów Systemów Alarmowych, których finał odbędzie się 24 kwietnia 2012 roku podczas Międzynarodowych Targów Zabezpieczeń SECUREX. Organizatorami mistrzostw są Międzynarodowe Targi Poznańskie oraz Polska Izba Systemów Alarmowych. Do eliminacji zgłoszeni zostali Jacek Zieliński i Leszek Hennig – nasi specjaliści z działu serwisu. Życzymy kolegom powodzenia.

Kategorie Bez kategorii

Współpraca z Polską Platformą Bezpieczeństwa Wewnętrznego

Nawiązaliśmy współpracę z Polską Platformą Bezpieczeństwa Wewnętrznego celem wykonania prac naukowo badawczych oraz audytów m.in.:
– w budynku Gdańskiego Parku Naukowo-Technologicznego
– na obiektach Wojskowego Instytutu Chemii i Radiometrii w Warszawie.
Mamy nadzieję, że współpraca będzie dalej tak owocna jak dotychczas.

Kategorie Bez kategorii